Piłka nożna    Tenis stołowy    Kolarstwo   Taekwon-do

taekwondo

Lubartów to miasto z tradycjami sportowymi. Od 1923 roku istnieje klub piłkarski LEWART, który w swojej historii kilkukrotnie grał z powodzeniem na szczeblach III Ligi Piłkarskiej jak i w Pucharze Polski. Warto tutaj wspomnieć, że kilku piłkarzy Lewartu zadebiutowało nawet na szczeblu reprezentacyjnym.

Dodatkowo w 1960 roku został utworzony klub tenisa stołowego Lewart Lubartów i z sukcesami uczy kolejne pokolenia grając w I Lidze Tenisa Stołowego.

Kolejnym i jednym z najbardziej utytułowanych klubów jest MKS Lewart AGS Lubartów - Taekwon-do ITF. Sekcja Taekwon-do jest znana na całym świecie a wśród zawodników i zawodniczek jest bardzo dużo mistrzów świata i Europy - mieszkańców Lubartowa. Kadra trenerska to mistrzowie z najwyższymi stopniami DAN. Dodatkowo Prezesem Polskiego Związku Taekwon-Do jest pan Jerzy Jedut - lubartowianin, mistrz i doskonały trener. 

Lubartów to też kolarstwo. Powstała Grupa Kolarskiej Boras Lewart Team Lubartów, która dumnie reprezentuje nasze miasto w wielu wyścigach na terenie kraju oraz za granicą. 

Aby móc uprawiać sport na tak wysokim poziomie, potrzebne jest wsparcie ratusza oraz odpowiednia struktura obiektów sportowych. W Lubartowie istnieją doskonałe warunki do uprawnia sportu. Jest kompleks boisk  MOSIR z pełnowymiarową murawą naturalną i sztuczną oraz odpowiednim zapleczem. Istnieją szkółki piłkarskie, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów z certyfikatami PZPN. 

Prężnie też rozwija się sekcja tenisa stołowego oraz sekcja Taekwon-do.

Lubartów to doskonałe miejsce do uprawiania sportu. 

 

Więcej informacji na temat sportu i zajęć sportowych znajdziecie Państwo poniżej w linkach.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - więcej >>>>
Lewart Lubartów - więcej >>>>
Sekcja Tenisa Stołowego - więcej >>>>
TAEKWON-DO - więcej >>>>