Największym ośrodkiem kulturalny w mieście jest Lubartowski Ośrodek Kultury. Do najbardziej rozpoznawalnych marek należą: 

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "LUBARTOWIACY"
Zespół Pieśni i Tańca “Lubartowiacy” powstał w 1959 roku. Na swoim koncie miał ponad 1500 koncertów w kraju i poza granicami Polski. Koncertował m.in. na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Niemczech, Estonii, Węgrzech, Łotwie, Bułgarii, b. Jugosławii, Turcji. Uczestnicząc w wielu międzynarodowych festiwalach folklorystycznych zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. Wśród nich było wyróżnienie rektora uniwersytetu w Izmirze podczas festiwalu w Turcji (1991), czy nagroda za wykonanie poloneza na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Tańców Narodowych w Lubaczowie (1999 r.). Za promowanie kultury ludowej w 2005 roku otrzymał „Ludowego Oskara” od Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. W 1994 roku Rada Miasta przyznała mu honorowy tytuł „Za zasługi dla Miasta Lubartowa”.

Zespół Pieśni i Tańca „Lubartowiacy” więcej >>>>

KAPELA "LUBARTOWIACY" 
Historia powstania kapeli „Lubartowiacy” sięga 1977 roku, gdzie w Powiatowym Domu Kultury w Lubartowie istniała kapela „Jędrusie”, a w Skrobowie działała wówczas kapela „Podlasiacy”. Obie kapele postanowiły się połączyć i powstała kapela ludowa „Lubartowiacy”. Jej pierwszym kierownikiem był Andrzej Ziętkiewicz, który czynnie grał i śpiewał w zespole. Długi czas grali w kapeli też Józef Wałach czy Mieczysław Lisek. Grały tam całe pokolenia, czego przykładem była rodzina Dzięciołów. Od 1990 roku kapela współpracowała z Zespołem Pieśni i Tańca „Lubartowiacy”, towarzysząc mu na koncertach w kraju i zagranicą. Akompaniowali zespołowi oraz prowadzili zajęcia wokalne: Kazimierz Kisielewski, Edward Raubo, Hieronim Lasoń. Kapela „Lubartowiacy” w swoim repertuarze ma pieśni i melodie ludowe, piosenki popularne z różnych regionów Polski oraz pieśni biesiadne, patriotyczne, kolędy. Bierze udział w festiwalach, kapeliadach, przeglądach, gdzie swój dorobek prezentują wykonawcy muzyki ludowej z kraju i zagranicy. Uczestniczy w koncertach z okazji spotkań integracyjnych, rocznic państwowych, dożynek czy uroczystości kościelnych.Kapela „Lubartowiacy” więcej >>>>

KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO CHOCHLIK LUBARTÓW
Zajęcia taneczne skierowane są do: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, o różnym stopniu zaawansowania, w parach i solo. Na naszych zajęciach preferujemy pełen emocji taniec towarzyski, który dzieli się na dwa style taneczne: standardowy i latynoamerykański. Dodatkowo na kursach tańca dla młodzieży i dorosłych, wprowadzany jest taniec użytkowy, niezbędny na każdej tanecznej imprezie studniówce, bankiecie czy weselu. Najmłodsi uczestnicy mają zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami tańca towarzyskiego, które prowadzą do wszechstronnego, harmonijnego rozwoju organizmu. Nabory na zajęcia organizujemy we wrześniu i w lutym. Istnieje możliwość dołączenia do grup początkujących w trakcie sezonu. Od wielu lat uczymy stawiać pierwsze kroki taneczne naszych wychowanków, trenujemy pary taneczne na wysokim poziomie, włącznie z medalistami Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego. Organizujemy turnieje tańca, wyjeżdżamy na obozy taneczne i szkolenia.

Klub Tańca Towarzyskiego Chochlik Lubartów więcej >>>>

AKADEMIA EKSPRESJI WOKALNEJ
Akademia jest dedykowana dla dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy chcieliby się nauczyć śpiewać. Zapraszamy również wszystkich tych, co już śpiewają, a chcą poprawić swoje umiejętności. Jest możliwość dołączenia w trakcie sezonu.

Akademia Ekspresji Wokalnej więcej >>>>

KLUB ROBOTYKI
W klubie robotyki CyberSkill uczniowie poznają podstawy programowania i konstruowania maszyn. Podczas każdego z 26 spotkań budujemy innego robota, poznając ich możliwości i ćwicząc nowe umiejętności. W trakcie warsztatów elektroniki odkrywamy sekrety prądu, sprawdzając jak działaj kondensatory, oporniki czy potencjometry. Pracujemy wg sprawdzonych autorskich scenariuszy lekcji, zgodnych z podstawą programową dla klas 0-3. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

Klub robotyki więcej >>>>Lubartowski Ośrodek Kultury więcej >>>>
Kino Lewart więcej >>>>


W regionie: 

Filharmonia Lubelska więcej >>>>
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie więcej >>>>
Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” w Lublinie  więcej >>>>